Перед кожним, хто затіяв ремонт, стоїть питання: “Як оформити стелю? Які матеріали краще використовувати?”. Такі способи, як шпаклівка, штукатурка або обклеювання шпалерами використовуються все рідше, адже на зміну їм прийшли більш ефективні, якісні та зручні способи обробки, а саме натяжні стелі і стелі з гіпсокартону. Такі варіанти оздоблення стелі допоможуть вам приховати тріщини, нерівності, а також дадуть можливість вмонтувати вбудовані світильники і заховати проводку. Кожен з цих двох способів має свої особливості, які важливо знати до того, як ви зробите свій вибір. Давайте детально розглянемо характеристики кожного з них за певними критеріями і з’ясуємо, який саме підходить вашому житлу.
1. Процес і швидкість монтажу
Для монтажу натяжних стель і стель з гіпсокартону обов’язково потрібна допомога професіоналів, так як сам процес вимагає спеціальних знань і устаткування. Однак, якщо процес кріплення гіпсокартону може затягнутися до декількох днів, монтаж натяжної стелі займе всього 3-4 години. Крім того, установка натяжної стелі не забруднює приміщення, так що немає необхідності ховати речі і виносити меблі.
2. Різноманітність відтінків, фактур і декору
Якщо ви вирішили зробити натяжна стеля – перед вами буде величезний вибір всіляких квітів і відтінків, матеріалів (плівкові, тканинні) і фактур (матові, глянсові, сатинові). Використовуючи декоративну штукатурку, шпалери з можливою текстурою і фарбу, підвісні стелі з гіпсокартону теж можна оригінально оформити. Крім того, гіпсокартон дає можливість зробити самі незвичайні багаторівневі конструкції.
3. Температурний режим і вологостійкість
Натяжний полотно погано реагує на низькі температури, тому його не рекомендується встановлювати на балконах і лоджіях. Гіпсокартон витримує будь-яку температуру, але, на відміну від натяжної стелі, який не підведе вас навіть якщо затоплять сусіди (плівка утримає воду на своїй поверхні), гіпсокартон деформується, і його доведеться замінити.
4. Простота догляду
Натяжна стеля дуже простий у догляді – він не притягує пил, цілком достатньо час від часу протирати його вологою тканиною. Догляд за стелею з гіпсокартону набагато складніше – його не можна мити, а тому освіжити його вдасться лише за допомогою перефарбовування.
5. Можливість установки вбудованих ламп і світильників
І гіпсокартон, і натяжний полотно так само дають можливість встановити вбудовану підсвітку. Однак пам’ятайте, якщо ви зупинили свій вибір на плівці – вкрай не рекомендується використовувати світильники з потужністю понад 50 кВт, так як це може оплавити матеріал. Найкраще в такому випадку підійде установка світлодіодних ламп.
6. Ціна і термін служби
Ціна стелі з гіпсокартону і натяжної полотна розраховується індивідуально для кожного випадку і залежить від використовуваного матеріалу, декору та складності конструкції, але найчастіше стелю з гіпсокартону обходиться дешевше. Однак пам’ятайте, що термін служби натяжної стелі оцінюють в середньому в 15 років, в той час як гіпсокартону – до 10 років.
Як бачимо, і гіпсокартон, і натяжний полотно – це сучасні, стильні та практичні способи обробки стелі. Приймаючи рішення та визначаючись з вибором матеріалу – враховуйте всі нюанси і індивідуальні особливості ваші житла, і така стеля обов’язково буде радувати вас дизайном, практичністю і довгими роками служби.