...

Скандинавський стиль дизайну інтер’єру

Скандинавський стиль – одне з наймодніших і затребуваних напрямів дизайну інтер’єру на сьогоднішній день. Визначаючись з майбутнім дизайном свого житла, все більше людей зупиняють свій вибір саме на цьому стилі. Давайте розберемося, що таке скандинавський стиль і що саме робить його таким популярним і особливим.

Скандинавський стиль сформувався в північних країнах Європи, але характеризується він скоріше не культурними, а територіальними і кліматичними особливостями скандинавського регіону. У цих країнах (а ми говоримо про Норвегії, Швеції, Фінляндії) – клімат дуже суворий, а зими довгі і холодні. Як наслідок – світла в приміщення надходить мало. Саме це і послужило причиною зародження даного стилю, адже інтер’єр, виконаний в скандинавському стилі, буквально «дихає світлом». Всі ми знаємо, що скандинавські країни відомі своєю незвичайною природою, тому зовсім не дивно, що стиль символізує собою гармонійне поєднання сучасних тенденцій і природних матеріалів. Щоб до кінця зрозуміти даний стиль, варто поговорити про наступні його характеристики та особливості:

– Колірна гамма оформлення стін, підлоги і стелі. Основними кольорами для оформлення інтер’єру, виконаного в скандинавському стилі, звичайно, є світлі відтінки. Завдяки їм простір візуально збільшується і наповнюється світлом. Ви можете вибирати серед багатої палітри світлих відтінків: колір слонової кістки, світло-сірий, бежеві тони і величезна кількість інших світлих нейтральних відтінків.

– Використання деревини. Особливістю стилю є те, що при обробці підлоги практично ніколи не використовується лінолеум або ковролін. Дерево – ось основний матеріал, який застосовують для підлогового покриття. Матеріал може бути штучно постареним або зовсім новим – головне, щоб він був світлих відтінків і не вступав у дисонанс із стінами і стелею. Крім того, доречним використання дерева також буде при оформленні стін.

– Світло. Вікна і освітлення. Як ми вже говорили вище, світло – це головна особливість, яка визначає скандинавський стиль. Тому, при можливості вікна намагаються робити великими настільки, наскільки це можливо. Якщо ж можливості зробити великі вікна немає – їх ні в якому разі не стануть захаращувати зайвими предметами на підвіконнях або ж декорувати масивними і не пропускають світло гардинами. Для оформлення вікон підійдуть легкі напівпрозорі тканини світлих відтінків. Так як для скандинавського стилю багато світла не буває – в приміщенні також мають достатню кількість джерел штучного світла. Крім центрального освітлення, також встановлюються підлогові світильники, вбудовані LED-лампи та інші всілякі освітлювальні прилади.

– Проста і функціональна меблі. Меблі в скандинавському стилі не претендує на дорожнечу, складні і химерні форми. В першу чергу, вона повинна бути максимально простою і практичною. Дерев’яні шафи, тумби, полиці, відкриті стелажі, дивани-трансформери і журнальні столики – все це буде чудово поєднуватися і доповнювати інтер’єр в скандинавському стилі.

– Елементи декору і яскраві акценти. Інтер’єрні аксесуари грають одну з головних ролей в оформленні приміщення в скандинавському стилі. Підійдуть вантажні або зістарені предмети, шкатулки, рамки для фотографій, скрині, книги. Головна вимога – все повинно бути лаконічним. Щоб додати яскравих акцентів в інтер’єр- використовують яскраві покривала, подушки, настільні лампи. Живі рослини – ще один прекрасний спосіб додати фарб в стриманий скандинавський інтер’єр.

Як бачимо, скандинавський стиль – максимально простий і зрозумілий. У ньому все досить функціонально, лаконічно і, тим не менш, свіжо. Він допоможе вам візуально розширити приміщення і наповнить його світлом. Так що, якщо ваша душа тяжіє до мінімалізму при оформленні свого житла – сміливо вибирайте скандинавський стиль.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.